Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vystoupení na družebním setkání Bánovů

20. 10. 2008

V sobotu 20. září 2008 se v Bánově uskutečnilo družební setkání se zástupci slovenského Bánova, který leží v blízkosti Nových Zámků. Družba mezi oběma obcemi má dlouholetou tradici a během let se mění i náplň jednotlivých setkání. Kromě pravidelných fotbalových klání "Starých pánů", která se konají jednou ročně střídavě v obou obcích, přibyla letos i návštěva seniorů, pro kterou byl v moravském Bánově připraven bohatý program. Obyvatelé slovenského Bánova byli seznámeni s děním v naší obci a během dne mohli si prohlédnout, co nového se zde zbudovalo.
Odpoledne se pak shromážili všichni v tělocvičně základní školy, kde cvičenky T.J. Sokol Bánov předvedly ukázkovou lekci zdravotního tělocviku, žákyně zacvičily skladbu Bossa nova s klobouky a šátky a ženy se mohly ukázat nejenom ve skladbě Léto ze sletu 2006, ale také s novou skladbou Malá hezká chvilka na hudbu W.A. Mozarta. Tato skladba s kužely byla připravena pro Sokolský slet pod Ještědem 2008, který proběhl k 90. výročí vzniku republiky letos v Liberci.
Všechna vystoupení byla odměněna velkým potleskem diváků a často byl slyšet obdiv návštěvníků ze Slovenska.
Večer bylo družební setkání završeno společným posezením s občerstvením. Pro dobrou náladu hrála místní cimbálová muzika Strúček a vystoupil také folklórní soubor Kohútek
s tanečním pásmem. Všem vystupujícím patří velký dík za skvělou reprezentaci bánovské sokolské činnosti.

 

Náhledy fotografií ze složky Družba Bánovů